مجله دانش وکامپیوتر را ورق میزدم که به مطلب جالبی برخوردم بدین شرح : 

درسال 1992 فونت های WingDings توسط مایکروسافت ارائه شد.درهمان سال شخصی کشف کرد که بارزدن NYC (نیو یورک) تحت فونت WingDings یک ستاره داوود مربوط به پرچم اسرائیل ویک انگشت شصت به علامت تایید ساخته میشود .

دراین رابطه مایکروسافت هرگونه مسئله ای راتکذیب کرد وان را تصادفی خواند .اما کار تا ان جا پیش رفت که مایکروسافت بعد از دریافت اتهامات مختلف در این باره. یک تیم تحقیقاتی برای نشان دادن عدم عمدی بودن این موضوع تشکیل داد(در این رابطه از طراح فونت مذکور تحقیقاتی به عمل امد ولی نتیجه اعلام نشد ومبهم ماند) 

اما با حادثه 11 سپتامبر . باز مناقشه ای دیگر واینبار جنجالی تر ایجاد شد:دراین ایام در اینترنت وسایت ها این خبر منتشر که. شماره پرواز پرواز (یا ثبت) یکی از هواپیما هایی که به برج های تجارت جهانی برخورد کرد Q33NY  بوده که تحت فونت WingDings به این صورت میشود: یک هواپیما. دوبرگ کاغذ (که بسیار شبیه دوبرج است) یک علامت جمجمه که نشان مرگ است. وستاره داوود! (با حروف بزرگ تایپ کنید)


به هرحال برای درک مسئله . شما نرم افزار word را اجرا کنید . سپس شماره یکی از هواپیماهایی که در 11 سپتامبر به برج ها ی دو قلو برخورد کردند را بنویسید ( یعنی شماره Q33NY  )  وسپس فونت ان را به wingdings تغییر دهید. برای دیدن بهتر نتیجه فونت را بزرگ کنید(مثلا 48) احتمالا از چیزی که خواهید دید بسیار تعجب خواهید کرد!!برخی میگویند که مایکرو سافت دیگر نمیتواندبه راحتی این مساله را تکذیب کند و این مسئله بسیار مهم شده است. والبته کسانی هم ان را تصادفی میخوانند واز طرفی هم افرادی میگویند که شماره پرواز اصلا چنین شماره ای نبوده. عده ای هم میگویند اگر رابطه ای بین سران مایکروسافت واسرائیل و عاملان 11 سپتامبر وجود داشته باشد ایا به همین راحتی خود را لو میدهند....!!!!! 

==========

مطلب مشابه :

همگی ما فکر میکنیم که علم کامپیوتر و سیاست هیچ نسبتی با همدیگر ندارند ، اما با کمی تفکر در این باره میتوان به نتایجی رسید که تا قسمتی باور نکردنی است و نظریه های مختلفی را به وجود می آورد. به عنوان مثال چگونه میتواند یک فونت ویندوز ، با حادثه 11 سپتامبر و یا یکی از شهرهای آمریکا داشته باشد! تا زمانی که این ترفند را آزمایش نکنید متوجه منظور ما نخواهید شد!
 همان طور که میدانید شماره پرواز هواپیمایی که در روز 11 سپتامبر به برج های دوقلوی معروف اصابت کرد 
Q33NY بود.حال به نرم افزار Word وارد شوید و عبارت Q33NY را وارد کنید. سپس عبارت مذکوررا های لایت و در قسمت Wingdings را انتخاب نموده و Enter را بزنید. مطمئنآ این تصویر جای بحث دارد! اما این قضیه بعد دیگری هم دارد ، این بار به جای فونت Wingdings فونت Webdings را انتخاب کنید و Enter را بزنید. قضیه ای کاملا عکس اتفاق بالا را مشاهد میکنید.اما این موضوع ادامه هم دارد. این بار عبارت NYC به معنی New York City را تایپ کنید. عبارت را به حالت انتخاب درآورید و این بار هم با هر دو فونت Wingdings و Webdings متن را مشاهده کنید. تضاد غیر قابل باوری وجود دارد!اما آیا به نظر شما تمامی این نتایج اتفاقی بوده است؟! این رو باید از بیل گیتس و کارمندان مایکروسافت پرسید که فلسفه طراحی این دو فونت چیست ؟؟؟